Sauny ogrodowe, do pomieszczeń

Sprawdź naszą ofertę na sklepie lub pobierz katalogi

Filmy z montażu

Przewodnik po saunie: Musisz wiedzieć o saunie i planowaniu sauny

Poprzez regularne wizyty w saunie podaruj siłę ciała i duszy. Naprzemienne kontrolowane pocenie się, łagodne chłodzenie i relaksujący odpoczynek sprzyjają zdrowiu i relaksowi. Przeczytaj o zaletach sauny, jej licznych korzyściach zdrowotnych i ważnych szczegółach dotyczących planowania własnej sauny wykonanej z drewna do domu lub w ogrodzie.

Sauna i zdrowie: Twoje ciało czerpie korzyści

Jeśli chodzi o zdrowie, możesz je poprawić w saunach. Każdy, kto regularnie się poci, między innymi wzmacnia swój układ odpornościowy. Ciepło podnosi temperaturę ciała do 39 stopni Celsjusza, co z kolei wytwarza własne komórki obronne organizmu. Ciało staje się bardziej odporne na infekcje. Inne zalety sauny: wzrost temperatury ciała, poszerzenie naczyń krwionośnych i spadek ciśnienia krwi. Kolejna faza łagodnego chłodzenia wreszcie działa jak łagodny trening sercowo-naczyniowy. To również przyspiesza metabolizm. Ponadto organizm wydziela toksyny podczas pocenia się, jest detoksykowany i oczyszczany. Sauna ma również pozytywny wpływ na zdrowie skóry.

W chorobach przewlekłych, takich jak reumatyzm, choroby układu oddechowego lub serca, regularne wizyty w saunie mogą być zdrowe, ale z góry należy zawsze skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Właściwa sauna: najważniejsze zasady dotyczące sauny

Jak już wspomniano, wizyta w saunie składa się z trzech kolejnych faz:

    W fazie intensywnego ciepła przebywasz przez około osiem do 15 minut w bardzo wysokich temperaturach. Temperatura rdzenia ciała wzrasta o około jeden do dwóch stopni.
    Następnie ważne jest, aby przejść do świeżego powietrza w fazie chłodzenia, aby temperatura ciała mogła ponownie spaść. Weź głęboki oddech zimnego powietrza. Najlepiej wziąć prysznic później lub zanurzyć się w małym basenie. Jest to jednak szczególnie ważne: chłodzenie musi być wykonane ostrożnie.
    W fazie relaksacyjnej można zrelaksować się na leżaku w saunie.

Przy każdej wizycie w saunie trzy fazy należy powtórzyć do trzech razy. Regularność jest również bardzo ważna: skorzystaj z sauny raz w tygodniu, aby poprawić swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Również ważne:

        Pij wystarczająco dużo przed sauną i uzupełnij równowagę płynów wodą lub sokiem po skorzystaniu z sauny.
        Nie idź do sauny z pełnym żołądkiem. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz lekki posiłek na około dwie godziny przed skorzystaniem z sauny.
        Weź prysznic przed pierwszą sesją w saunie i dobrze wysusz się.
        Im wyżej jesteś, tym wyższa temperatura. Początkujący powinni zatem usiąść na niższych leżakach.
        Unikaj patrzenia na zegar - w saunie nie ma stresu i gorączki. Zwróć uwagę na swoje ciało i skup się na swoim samopoczuciu.
        Napary z sauny sprzyjają poceniu się. Niekiedy porcje wody wzbogaconej ziołami lub olejkami eterycznymi wylewa się na kamienie pieca do sauny. Temperatura w saunie rośnie. Napary do sauny są zwykle dostępne w postaci koncentratu.
        Po naparze z sauny możesz również użyć soli do sauny. Jest to wmasowane w skórę i może działać  długo i czujesz się komfortowo. Sól do sauny poprawia krążenie krwi i oczyszcza skórę oraz poprawia wygląd skóry.
        Po saunie ochłodź się powoli i delikatnie.

Sport i sauna: idealne połączenie

Mięśnie rozluźniają się podczas sauny, napięcia się rozpływają. Dlatego wizyta w saunie jest idealnym uzupełnieniem wcześniejszych intensywnych treningów sportowych. W międzyczasie zafunduj swojemu ciału dłuższą przerwę trwającą co najmniej 30 minut, a tymczasem uzupełnij płyny.

Zrelaksuj się w domu: zbuduj saunę w domu

Regularne sesje w saunie są nie tylko zdrowe, ale także relaksujące. To małe przerwy w codziennym życiu. Ale po co siedzieć z innymi zatłoczonymi w publicznej saunie, jeśli możesz spełnić marzenie o własnej strefie dobrego samopoczucia w domu? Od oszczędnego miejsca po obszerne - modele saun domowych są wykonywane na różne sposoby i umożliwiają ich integrację z mniejszymi pokojami, takimi jak łazienka lub nisza na poddaszu.


Sauna wykonana z drewna dla naturalnego, prozdrowotnego klimatu w pomieszczeniu

Modele saun domowych Caribou składają się z naturalnego świerku skandynawskiego, który jest wyjątkowo wytrzymały i ma porowate pory. Drewno gromadzi wilgoć i ciepło w saunie i oddaje je powoli i równomiernie

Kup saunę w Strade Garden - relaks dla duszy

Z sauną możesz stworzyć swój własny świat wellness w ogrodzie (sauna ogrodowa), w którym naprawdę możesz odpocząć. Oryginalne sauny zostały zaprojektowane w celu oczyszczenia ciała. Dzisiaj, dzięki nowoczesnej saunie, można zyskać o wiele więcej: w wysokiej jakości saunie Karibu można odpocząć od stresującego codziennego życia, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia.

Regularne przebywanie w saunie wzmacnia psychiczne i fizyczne samopoczucie.

Wybór saun - jest coś dla każdego!

W przypadku mniejszych pomieszczeń oferujemy sauny o powierzchni 1,35 m x 1,35 m. Jeśli potrzebujesz nieco większą. Strade Garden ma również odpowiednią saunę w stoku Karibu.

Sauny składają się z pionowych elementów z desek, w których wprowadzono izolację o grubości 42 mm.

Izolacja zapewnia niedrogie wykonanie sauny. Przy przeciętnych kosztach energii elektrycznej wyniosą przy dwóch i pół godziny przyjemności z sauny, w zależności od sauny i pieca, już od 2 euro. Oprócz klasycznych saun przednich i narożnych są również sauny o ekskluzywnym wyglądzie, z dużą ilością powierzchni szklonych, dopasowane do indywidualnego pomysłu i przestrzeni.

Tradycyjne sauny 40 mm są wykonane z litego drewna z drewna świerkowego nordyckiego z podwójnym rowkiem i piórem. Taka konstrukcja pozwala na bardzo dobry klimat w saunie. Kłody nagrzewają się i odprowadzają ciepło równomiernie do wewnątrz.

Szczególną atrakcją w pokoju odnowy biologicznej są Premium Sauny 40 mm. Ta linia jest już standardowo wyposażona we wszystkie dodatki, dzięki którym sauna jest relaksująca. Rozwiązanie sauny dla tych, którzy nie mają dostępu do prądu, jest nazywane w Karibu: "Plug and Play". Sauny te można łatwo podłączyć za pomocą wtyczki do istniejącego gniazda 230 V.

 
Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca w domu, Strade Garden oferuje sauny o różnych rozmiarach i wykończeniach do ogrodu. Zestaw do sauny zawiera przejrzystą instrukcję i wszystkie elementy ułatwiające samodzielne złożenie.