Metaloplastyka

To wyrób artystycznych przedmiotów z metalu. W skład widocznej na stronie kolekcji wchodzą różnorodne metalowe dekoracje ogrodowe– piękne, eleganckie i jednocześnie solidne. W procesie ich tworzenia uczestniczą artyści, ręcznie wytwarzający ozdoby do ogrodu. W obrębie metaloplastyki tworzone są zarówno produkty użytkowe (lampy do ogrodu, świeczniki, szyldy, doniczki, kraty), jak i te dekoracyjne (kompozycje abstrakcyjne, płaskorzeźby, rzeźby ogrodowe).

Metalowe produkty użytkowe są nie tylko praktyczne, ale i atrakcyjne wizualnie. Duża część z nich staje się przez to jednocześnie dekoracją ogrodową, która potrafi nadać przestrzeni zupełnie nowy klimat. Umieszczane na tarasach, dziedzińcach czy nawet w domach, zwracają na siebie uwagę innych i zbierają wiele pochwał.

Zdarza się, że ozdoby ogrodowe nie są wystarczająco doceniane przy urządzaniu ogrodu. To duży błąd, ponieważ to właśnie suma niewielkich, drobnych dodatków dodaje miejscu prawdziwego stylu. Osoby, które przy urządzaniu przestrzeni na świeżym powietrzu rezygnują z tego, jednocześnie świadomie sprawiają, że ogród staje się pozbawiony duszy. Misją metaloplastyki jest tworzyć produkty, które budują wyjątkową atmosferę.

Pamiętajmy również, że rękodzieło to sztuka, w którą warto inwestować – to docenienie pracy artysty i wspieranie wykonywania produktów ręcznie. Ich urok opiera się na tym, że nie są produkowane na masową skalę, a każdy poszczególny egzemplarz jest unikatowy.

Metaloplastyka – Wrocław

Wszystkie osoby z Wrocławia i okolic zapraszamy serdecznie, by lepiej przyjrzeć się naszej kolekcji artystycznych przedmiotów z metalu i pozostałych dekoracji ogrodowych.